Gminne Mistrzostwa - Tenis Stołowy - Szkoła Podstawowa w Stradomi Wierzchniej

Menu główne:

Gminne Mistrzostwa - Tenis Stołowy

Wydarzenia 2016/2017

Gminne Mistrzostwa w Tenisie Stołowym

Dnia 19.01.2017 roku odbyły się Gminne Mistrzostwa w Tenisie Stołowym w Sycowie. W kategorii chłopców wystąpiły szkoły podstawowe z Działoszy, Syców nr 1, Syców nr 2 oraz ze Stradomi Wierzchniej. W kategorii dziewczyn wystartowały tylko dwie szkoły, jedna drużyna ze Stradomi Wierzchniej oraz dwie drużyny z Działoszy.
W obu kategoriach pojedynek między szkołami poległ na dwóch grach singlowych oraz jednym pojedynku deblowym. Wygrywała drużyna, która zdobyła dwa zwycięstwa. Mecz rozpoczynał się pojedynkami singlowymi 1x1, jeżeli reprezentanci jednej szkoły wygrali swoje pojedynki singlowe, to dana szkoła wygrała 2:0 z rywalami i nie musieli podchodzić do rywalizacji deblowej. Tak było w przypadku pierwszych dwóch pojedynkach naszych reprezentantów w kategorii chłopców. Dorian Bugaj i Jakub Hejmej przegrali swoje pierwsze dwa mecze z rywalami ze szkoły z Sycowa nr 1 i z Sycowa nr 2 „I”. W kolejnych dwóch meczach zrewanżowali się drugiej drużynie z SP Syców nr 2 „II”, wygrywając po zaciętym pojedynku deblowym 2:0. Ostatnią potyczkę stoczyli z reprezentantami z Działoszy. Zwycięzca tego meczu zajmował 3 miejsce w turnieju. W rywalizacji singlowej był remis 1:1 i decydował wynik meczu deblowego. Pierwszego seta wygrali nasi uczniowie na przewagi. Natomiast w drugim secie z dużą przewagą punktową, Dorian popisał się efektownym zwycięskim zagraniem i chłopcy mogli Cieszyć się z brązowego medalu.
W kategorii dziewczynek Stradomie reprezentowały Amelia Gocloń i Nikola Florecka. Stoczyły dwie potyczki z dwoma drużynami z Działoszy. Na początek grały z mocniejszą drużyną, z którą przegrały 2:1 również po zaciętym pojedynku deblowym. W rewanżu z drugą drużyną już nie dały szans rywalkom. Amelia i Nikola wygrały swoje pojedynki singlowe 2:0 i na dekoracji cieszyły się ze srebrnego medalu. Serdecznie gratulujemy naszym sportowcom i życzymy dalszych sukcesów.