Duży czyta małemu - Szkoła Podstawowa w Stradomi Wierzchniej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Duży czyta małemu

Wydarzenia 2016/2017

„DUŻY CZYTA MAŁEMU”

Od marca 2017 r. wznowiliśmy realizację projektu szkolnego pod hasłem "Duży czyta Małemu."
Te cotygodniowe spotkania dzieci z ciekawą książką pozwalają przenieść się dziecku w inny świat, zdobyć wiedzę, rozwinąć wyobraźnię. Wybór książek do projektu nie jest przypadkowy. Wykorzystane utwory przywołują refleksje na temat dobra i zła, potrzeby akceptacji i przyjaźni; uczą pozytywnych zachowań pomocy innym, uczciwości, tolerancji, okazywania życzliwości, a przy okazji wiele z nich potrafi wprawić czytelnika w doskonały humor. Projekt ma na celu wyrobienie w uczniach nawyku sięgania po książkę, rozwijanie zainteresowań oraz właściwe wykorzystanie wolnego czasu.
Realizacja projektu przebiega w niezwykle miłej atmosferze. Raz w tygodniu dzieci z klasy „0” siadają w kręgu, a uczniowie klas starszych czytają przygotowaną baśń lub bajkę. Po wysłuchaniu czytanego utworu następuje chwila refleksji nad przeczytanym fragmentem, rozmowa o poruszonych w nim problemach, o bohaterach, wydarzeniach.
Podjęte działania mają sprawić, aby dzieci, polubiły książki, a przy okazji potrafiły samodzielnie poszukiwać informacje w nich zawarte. Jest propozycją odkrycia wartości książki i alternatywą dla gier komputerowych.
Joanna Adamska


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego