Bieg na orientację - Szkoła Podstawowa w Stradomi Wierzchniej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Bieg na orientację

Wydarzenia 2016/2017

"Orientuj się w Aglomeracji"
Stradomia Wierzchnia


Kolejne zajęcia z Biegów na Orientację (BnO) w ramach projektu „Orientuj się w Aglomeracji” odbyły się 30 września na terenie Szkoły Podstawowej w Stradomii Wierzchniej.

Zajęcia zostały przeprowadzone wśród uczniów czterech klas szkoły od 3 do 6. Ponieważ klasy były mało liczne połączyliśmy je, aby zwiększyć rywalizację - najpierw zajęcia odbyły się dla klas 3 i 4, następnie dla klas 5 i 6. Zajęcia polegały na przeprowadzeniu zajęć teoretycznych o BnO oraz ćwiczeń praktycznych z wykorzystaniem mapy. W tym celu kartograf przygotował specjalistyczną mapę terenu szkoły wraz z zaznaczonymi ‘punktami kontrolnymi’ do odnalezienia na terenie szkoły.

Na początek, w ramach pierwszego ćwiczenia, a zarazem rozgrzewki, dzieci wykorzystywały tradycyjny system podbijania punktów kontrolnych na karcie startowej, tym samym potwierdzając odnalezienie w terenie kolejnego punktu z mapy.
Natomiast drugie zadanie miało formę mini zawodów i dzieci wykorzystywały już profesjonalny, elektroniczny system potwierdzania przybycia do punktu kontrolnego tzw. SportIdent (SI).
Na trasie zawodów znajdowało się 6 punktów kontrolnych, na których znajdowały się specjalne elektroniczne ‘puszki’ do odbijania się. Dzieci natomiast otrzymały karty magnetyczne SI, na których zapisywała się kolejność odbijanych punktów oraz czas, w jakim uczeń przebiegł między punktami oraz całą trasę - od punktu Startu do Mety.
Rekord szkoły ustanowił chłopiec Igor z 4 klasy z czasem 1:59 min., natomiast rekord wśród dziewczynek ustanowiła Paulina, również z 4 klasy, który wyniósł 2:24 min. Gratulujemy!
Dzieci były bardzo zaciekawione zajęciami, uważnie słuchały i chętnie wykonywały powierzone im zadania, tym bardziej, że pogoda wyjątkowo dopisała i miło było pobiegać z mapą w słońcu i w ciepłej jesiennej pogodzie.

W ramach Projektu zostaną przeprowadzone zajęcia w jeszcze jednej szkole tj. w Szkole Podstawowa nr 1 w Sycowie. Zajęcia odbędą się 10 i 11 października. 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego