Akcja charytatywna Oleśnickie BIDY - Szkoła Podstawowa w Stradomi Wierzchniej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Akcja charytatywna Oleśnickie BIDY

Wydarzenia 2016/2017

Podsumowanie zbiórki charytatywnej dla zwierząt
z fundacji Oleśnickie Bidy, zorganizowanej przez
klasę „V” Szkoły Podstawowej
w Stradomi Wierzchniej.


W październiku 2016 roku klasa V na zajęciach z wychowawcą wyszła z pomysłem zorganizowania zbiórki charytatywnej dla potrzebujących zwierząt. Pomysł bardzo spodobał się wychowawcy i bardzo chętnie poprowadził klasę owej akcji. Wszystkie plany działania oraz ich realizacja przebiegała pod okiem wychowawcy A. Chowańskiego, oraz pedagoga szkolnego Pani Joanny Adamskiej. Cała akcja zakończyła się pod koniec stycznia 2017 r. krótkim podsumowaniem napisanym przez dwie uczennice klasy V Oliwię oraz Hanię.
„Wraz z naszą klasą V wpadliśmy na pomysł, w którym mogliśmy pomóc zwierzętom. Pomógł nam w tym nasz wychowawca i pedagog szkolny.
Na początku robiliśmy plakaty oraz ulotki. Następnie poszliśmy wraz z klasą VI rozwiesić plakaty w naszej wsi oraz rozdać ulotki napotkanym przechodniom. Zbiórka darów odbyła się w Szkole Podstawowej w Stradomi Wierzchniej. W zbiórce pomógły nam również klasy I-VI oraz ks. Tomasz Hojeński, który ogłaszał po mszy naszą zbiórkę na rzecz zwierząt z Fundacji Oleśnickie „Bidy”. Zebraliśmy około 70 kg karmy, 10 koców na zimę oraz 140 zł, które przekazaliśmy na konto fundacji z przeznaczeniem na środki czystości.
5 stycznia 2017 roku klasa V pojechała przekazać zebrane dary. Na miejscu zobaczyliśmy, w jakich warunkach żyją pieski i kotki i jest nam bardzo przykro z powodu ich losu. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc. Na chwilę obecną zwierzętami opiekują się Panie Wolontariuszki, które codziennie rano i wieczorem karmią zwierzęta i wyprowadzają je na spacery. Współczujemy tym biednym zwierzaczkom, które uciekły lub zostały porzucone.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom z naszej miejscowości oraz za pomoc w całej organizacji naszemu wychowawcy klasy, pani pedagog i księdzu Tomaszowi”.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego