Światowy Dzień Pluszowego Misia Szkoła - Szkoła Podstawowa w Stradomi Wierzchniej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Światowy Dzień Pluszowego Misia Szkoła

Wydarzenia 2016/2017

,,Światowy Dzień Pluszowego Misia”


Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.
Po raz kolejny postanowiliśmy uczcić to święto w klasach 0-III w sposób szczególny.
W dniu 24.11.2016r. wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyli wraz z uczniami do szkoły na „ misiowe przyjęcie”. Celem całego przedsięwzięcia było między innymi: przybliżenie dzieciom w sposób bardzo przystępny historii pluszowego misia, przedstawienie w formie kolorowanek różnych sylwetek misiów,  zachęcanie do poszanowania zabawek.
Przypomnijmy, że Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.  W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek
. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
W takim ważnym dniu zaszczycił nas swoją obecnością miś, który przyjechał do nas z odległego, zaczarowanego lasu . Honorowym gościem była również pani dyrektor. Ważną częścią spotkania była zabawa taneczna z ukochanymi misiami i zaszczytnym gościem, który obchodził urodziny w zacnym gronie . Zabawa była znakomita, wszystkim dopisywał dobry humor, a gdy dopadł mały głód podczas zabaw taneczny, każde dziecko mogło z korzystać    z słodkiego zakupy w sklepiku „Misia”.  
W czasie „misiowego przyjęcia” dodatkową atrakcją dla uczestników  było wykonanie przez uczniów kl.0 i III tematycznych wierszy i piosenek.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za tak liczny udział  i zapraszamy za rok - p. Joanna Adamska, p. Teresa Dakowska, p. Beata Kaleta , p. Marzena Skowrońska. 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego