V Sycowskie Dni trzeźwości - Szkoła Podstawowa w Stradomi Wierzchniej

Idź do spisu treści

Menu główne:

V Sycowskie Dni trzeźwości

Wydarzenia 2016/2017

V SYCOWSKIE DNI TRZEŹWOŚCI


W dniach 19-21 października 2016 r. odbyły się już V Sycowskie Dni Trzeźwości, które w tym roku obchodzone były pod hasłem „Cyber – to też przemoc”.
W naszej szkole z tej okazji podjęte zostały liczne akcje mające na celu uświadomienie uczniom czym jest cyberprzemoc i jakie grożą konsekwencje osobom, które ją stosują.

Uczniowie wykonali prezentacje multimedialne o cyberprzemocy oraz liczne prace plastyczne. Wzięli również udział w rozgrywkach „Rumminikub”.
Laureatami konkursów zostali Julia i Dorian z klasy VI oraz Kacper z klasy III. Nagrody wręczył Im Burmistrz Miasta i Gminy Syców Pan Sławomir Kapica.

Podczas „Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej” naszą szkołę reprezentowały: Hania z klasy I oraz Julia z klasy VI.

21 października w naszej szkole prelekcję na temat cyberprzemocy przeprowadziła specjalistka z  Pracowni Profilaktyki – Empatia. Następnie wystąpili uczniowie oraz absolwenci ze Szkoły Podstawowej w Drołtowicach z programem słowno – muzycznym n/t internetowej przemocy. Podsumowaniem tego dnia było spotkanie z Panią policjantką Anną Lewandowską, która powiedziała o odpowiedzialności karnej jaka grozi osobom stosującym przemoc.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego