Ferie zimowe 2018 - Szkoła Podstawowa w Stradomi Wierzchniej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ferie zimowe 2018

Sport

FERIE ZIMOWE


W pierwszym tygodniu ferii zimowych (15-19 stycznia) w Szkole Podstawowej w Stradomi Wierzchniej odbyły się zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Stowarzyszenie Sportowa Pasja STRUŚ oraz Szkołę Podstawową w Stradomi Wierzchniej. Stowarzyszenie zajęło się organizacją formalną oraz realizacją , natomiast Szkoła w Stradomi udostępniła wszystkie obiekty niezbędne do realizacji zajęć na czas trwania zajęć. Z oferty wypoczynkowej skorzystało 13 uczestników z czterech różnych szkół z regionu. W większości uczniowie z naszej szkoły, ale również z Ligoty Polskiej, Sycowa oraz Międzyborza. Jeden z uczniów naszej szkoły otrzymał możliwość uczestnictwa w wypoczynku w nagrodę od Pani Dyrektor Anny Kamińskiej, za znaczną poprawę zarówno z zachowania, jak i wyników edukacyjnych.
Czas ferii zimowych już się zakończył. Znowu były zbyt krótkie. Doskonale pamiętam z czasów szkolnych ten moment, kiedy trzeba było wracać do szkoły. Niedzielny wieczór, a może lepiej wrócić do tego, co udało się przeżyć podczas ferii zimowych i trochę powspominać. Uczestnicy naszych zajęć byli pod opieką dwóch nauczycieli z naszej szkoły pani Anety i pana Arka. Poniedziałek zaczęliśmy od podziału uczestników na trzy grupy: SPORTOWCY, NIESAMOWICI I POGODNI, w których rywalizowali między sobą w różnych konkurencjach sportowo-rekreacyjnych. Wszystkie zabawy i warsztaty edukacyjne cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestników. Były rywalizacje sportowe na sali gimnastycznej i zagrzewający doping koleżeństwa z drużyny, ćwiczenia gimnastyczne i tworzenie różnych figur – piramid dwójkowych. Liczne zajęcia w klasach: eksperymenty, doświadczenia i rękodzieła. Na koniec zasłużona dekoracja uczestników i zabawa taneczna. Oczywiście jak na ferie przystało, nie mogliśmy pozwolić, na to byśmy wypoczywali cały czas w murach szkolnych. Odbyliśmy dwie fantastyczne wycieczki, których celem było zabawa, zabawa i jeszcze raz zabawa. Do Wrocławia udaliśmy się do parku trampolin, gdzie mogliśmy zaprezentować swoje umiejętności skocznościowe i nauczyć się nowych ćwiczeń. Następnie udaliśmy się do kina na seans pt. „COCO” i oczywiście jak na wycieczkę przystało przed powrotem sprawdziliśmy, czy dalej są zabawki w zestawach Happy Meal w McDonald. Innego dnia udaliśmy się do Aquaparku w Krośnicach, pozjeżdżać na zjeżdżalniach, ponurkować, posiedzieć w dżakuzi, pograć w piłkę ręczną wodna oraz po prostu popływać.
Tak minął nam pierwszy tydzień ferii. Na szczęście był jeszcze jeden tydzień odpoczynku, ale niestety też szybko minął i czas już wracać do miłej i przyjemnej nauki. Dziękujemy Pani Dyrektor Annie Kamińskiej oraz pracownikom obsługi szkoły za pomoc w organizacji i przebiegu naszego projektu.


Nauczyciel wychowania fizycznego - Arkadiusz Chowański


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego